استارت آپ ها

رمال های دیجیتال پا به دنیای سلامت می گذارند

تشابه علامت ها و نشانه های بسیاری از بیماری ها از یک سو و خاموش بودن برخی بیماری ها تا رسیدن به مراحل انتهایی و غیر قابل درمان از سوی دیگر موجب شده است پیش بینی بروز بیماری ها در چند دهه اخیر اهمیت ویژه ای پیدا کند. خصوصا اینکه آگاهی از خطر ابتلا به بسیاری از آنها، در بسیاری از مواقع با در کنار هم قرار دادن نشانه ها و آزمایشات مختلف و روند آنها ممکن بوده و می تواند با رسیدگی به موقع از هزینه های مادی و معنوی بسیاری جلوگیری کند. بزرگترین خلا موجود در این حوزه امکانی است که بتواند این شواهد را در کنار هم قرار داده و با پایش روند آنها به احتمالات قابل استنادی دست پیدا کند.

DocSynk استارت آپی است که بر پایه این نیاز تشکیل شده است. این شرکت نوپا که خود شاخه ای از یک شرکت فناوری های دیجیتال هندی-آمریکایی است با ترکیب دانش پزشکی، اقتصاد سلامت و هوش مصنوعی در پیش بینی و حتی جلوگیری از بروز بیماری های مزمن فعالیت می کند. این استارت آپ سعی دارد تا با متمرکز ساختن توجه بیماران و سازمان های مرتبط با حوزه سلامت بر روی مهمترین بیماری پیش روی افراد، ضمن کمک به کنترل آن، هزینه های مرتبط را نیز به صورت قابل توجهی کاهش دهد. به این صورت که بر اساس الگوی مشاهده شده، ضمن بیان تشخیص های احتمالی، افراد را به تخصصی ترین آزمایشات، پزشکان و اقدامات درمانی سوق داده و از اتلاف هزینه هایی که صرف رد کردن تشخیص های اولیه می گردد جلوگیری می کند. استفاده از هوش مصنوعی در تحلیل داده های پزشکی و رسیدن به تشخیص صحیح و زودهنگام در سال های اخیر مورد توجه شرکت های متمرکز بر فناوری سلامت قرار گرفته است. این رویکرد به دلیل سهولت بیشتر برای بیماران، هزینه کمتر و مصونیت از اشتباهات انسانی در حال گسترش است و باید دید تا کجا می تواندجایگاه خود را در حوزه ای که علاوه بر دانش و مهارت، تا حد زیادی بر قضاوت متخصصان متکی است ارتقا دهد.
این استارت آپ که با گذشت دو سال از تاسیس خود توانسته است سرمایه ای در حدود یک میلیون دلار جذب کند ،در تلاش است تا با تمرکز بر ارتباط با شرکت های بیمه گر به جای اشخاص حقیقی، ضمن هدفمندسازی خدمات آنان، توسعه خود را در سطحی وسیع تر دنبال کند.

برای مشاهده وب سایت این استارت آپ و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

نوشته های منتشر شده

در سرقت اطلاعات خود پیش‌دستی کنید!

تریت نیوز

کمپلکس ژنتیک آنتی‌بیوتیک در درمان عفونت‌ها

تریت نیوز

نظر دهید