نوآوری های فناورانه

یک دستگاه، 34 تشخیص

DxtER نام دستگاهی است که به این رویا جامه عمل پوشانده است. این وسیله تشخیصی که تمام عملکرد های آن غیر تهاجمی است می تواند با ثبت و کنار هم قرار دادن علائم حیاتی، سطوح عناصر مختلف در خون و عملکرد بیولوژیک بدن و همچنین آنالیز داده های از پیش وارد شده مثل سابقه شخصی و فامیلی بیمار و نتایج بررسی معاینه فیزیکی، در تشخیص 34 وضعیت سلامت مورد استفاده قرار گیرد.

زادگاه این دستگاه دانشگاه پنسیلوانیاست. جایی که دو برادر با دو تخصص مختلف، یکی در طب اورژانس و دیگری در مهندسی شبکه، دانش خود را در یک مجموعه جمع کردند. آنان با ساخت دستگاهی که بتواند ضمن جمع آوری اطلاعات مورد نیاز برای یک تشخیص صحیح، آنها را بر اساس یک الگوریتم در کنار هم قرار داده و به یک تشخیص برسد، موفق شدند جوایزی بسیاری از جمله جایزه 2.5 میلیون دلاری Tricorder XPrize را از آن خود کنند.

این دستگاه اکنون می تواند شرایط و بیماری های مانند دیابت، فیبریلاسیون دهلیزی، بیماری های انسدادی مزمن ریه، عفونت مجاری ادراری، آپنه حین خواب، لکوسیتوز، سیاه سرفه، سکته مغزی،سل و پنومونی را به درستی تشخیص داده و بدون صرف زمان و هزینه جهت تشخیص، منجر به پیگیری سریع و دقیق درمان شود. Basil Leaf Technologies به دنبال آن است تا با ارتقا هوش مصنوعی این دستگاه و همچنین گسترش علائم قابل ثبت به صورت غیر تهاجمی، دامنه بیماری های قابل تشخیص توسط این دستگاه را گسترش دهد. دستگاهی که با کاهش مراجعه و اقامت بیماران در مراکز درمانی، صرفه جویی در زمان تشخیص و جلوگیری از آزمایشات و معاینات اضافی، خدمتی بزرگ به اقتصاد سلامت جوامع ارائه می کند و حمایت از آن، می تواند با سرعتی باورناپذیر سرمایه صرف شده را به نظام سلامت حامی خود بازگرداند.

برای مشاهده لینک اصلی خبر کلیک کنید.

نوشته های منتشر شده

بررسی قند خون و تزریق انسولین؛ مداوم، به‌موقع، به‌مقدار

تریت نیوز

بینایی بدون شبکیـه

تریت نیوز

نظر دهید