نوآوری های فناورانه

بررسی قند خون و تزریق انسولین؛ مداوم، به‌موقع، به‌مقدار

دو سال پس از آنکه MiniMed™ 670  توانست برای استفاده در بیماران 14 سال و بالاتر جواز FDA  کسب کند، این‌بار موفق شد طیف بیمارانی که این دستگاه برای آنان قابل استفاده است را به افراد بالای 6 سال گسترش دهد. این تکنولوژی با استفاده از یک سنسور ارزیاب، یک پمپ تزریق و یک واحد هماهنگ‌کننده مرکزی، حلقه‌ای بسته را تشکیل می‌دهد که می‌تواند بر اساس گزارش مداوم قسمت ارزیاب، میزان انسولین مورد نیاز بیمار را محاسبه و با استفاده از پمپ تزریق آن را وارد گردش خون بیماران کند.

 این دستگاه می‌تواند فعالیت خود را با سبک زندگی بیماران، ساعات فعالیت روزانه، وعده‌های غذایی و زمان‌های استراحت آنان تطبیق داده و بر این اساس، قند خون آنان را به صورت مداوم در سطح مطلوب حفظ کند. این دستگاه همچنین با مانیتورینگ مداوم قند خون، مستنداتی قابل اعتماد از روند کنترل بیماری برای خود بیمار پزشک او تهیه می‌کند و می‌تواند اساس تصمیمات بعدی برای تغییر روند درمان آنان باشد.

در حال حاضر این دستگاه تنها تامین کننده انسولین basal بوده و به دلیل خطرات احتمالی، همچنان برای تزریق انسولین رگولار، نیاز به دخالت انسانی وجود دارد. موضوعی که دور از ذهن نیست با پیشرفت سنسورهای ارزیاب و هوش مصنوعی دستگاه، بتواند به حیطه‌های قابل پوشش آن اضافه شود.

full retail price

$8,000

European approval  for 7 years and up

 

نوشته های منتشر شده

یک دستگاه، 34 تشخیص

تریت نیوز

بینایی بدون شبکیـه

تریت نیوز

نظر دهید